Haber

AK Partili Karahocagil: “Kırmızı çizgimiz vatanımız, istikbalimiz ve bağımsızlığımızdır”

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, “Kırmızı çizgimiz vatanımız, istikbalimiz ve bağımsızlığımızdır” dedi. söz konusu.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, “sınır onurdur” anlayışıyla, her türlü ağır iklim ve arazi koşulunda, sınırların 7 gün 24 saat korunduğunu söyledi.

Karahocagil, silahlı kuvvetlerin terörü kaynağında, canı pahasına yok etmek amacıyla yurt içi ve sınır ötesi operasyonlar düzenleyerek tüm terör örgütlerine karşı çalışmalarını sürdürdüğünü anlatan Karahocagil, yıl başından bu yana 234 bin 282 kişinin terör saldırısına uğramasının engellendiğini söyledi. Sınırları geçen 7 bin 107 kaçak göçmen ve 724 terörist kolluk kuvvetlerine teslim edildi. bildirildi.

Bu çalışmalarda dünya standartlarında teknolojik araçların kullanıldığına dikkat çeken Karahocagil, şöyle devam etti:

“Sınırlarımızda alınan bu ağır tedbirler ve sınır ötesi gerçekleştirilen aktif operasyonlar sonucunda Türk askerlerimiz terör örgütlerinin açılmasına, teröristlere ve teçhizat geçişine izin verilmemektedir. Bu yapılar hedefli bir darbe almıştır. “Atalarımızın bütünlüğünü korumak ve atalarımızdan miras aldığımız bu vatanı inançla gelecek nesillere taşımak. Bunu sağlamak için yorulmadan çalışıyoruz.”

Karahocagil, TSK’nın envanterinde kimyasal silah ve mühimmat bulunmadığını, Mehmetçik’in masum insanlara karşı duyarlı davranarak görevini yerine getirdiğini kaydetti.

Milli Savunma Bakanlığı’nın projeleri hakkında bilgi veren Karahocagil, “Millet olarak kırmızı çizgimiz vatanımız, istikbalimiz ve bağımsızlığımızdır. Bir gece’ deyin ve ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu